Bocheńska Strefa Aktywności Seniora

Stowarzyszenie „Rodzina Kolpinga W Bochni” w okresie od maja do grudnia 2014 r.
realizuje projekt pn.: „Bocheńska Strefa Aktywności Seniora”.

Zadanie jest dofinansowane ze środków otrzymanych od Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

Projekt skierowany jest do 20 osób powyżej 60 roku życia – emerytów i rencistów nieaktywnych zawodowo, zamieszkałych na terenie miast lub gminy Bochnia.

W ramach projektu oferujemy program obejmujący:

-   edukację kulturalną - wyjazd do teatru,  opery, wyjście do kina, restauracji, zwiedzanie muzeum  m.in. w Krakowie, Niepołomicach, Opactwa w Tyńcu
cykl spotkań tematycznych  i warsztaty  z zakresu  działań obywatelskich,
zajęcia  pozwolą na podniesienie kompetencji społecznych i interpersonalnych sprzyjających aktywnemu uczestnictwu w życiu  społecznym, tematem warsztatów
będzie także asertywność, komunikacja interpersonalna, przełamywanie barier;
szkolenie komputerowe - podstawy obsługi komputera i Internetu
z elementami praktycznymi m.in.: korzystanie ze stron www, wypełnianie
i odsyłanie drogą elektroniczną pism i formularzy, korzystanie z poczty elektronicznej;
wyjazd - wizyta studyjna – celem  poznania działalności i doświadczeń aktywnej
grupy prowadzącej Klub Seniora,
spotkania integracyjne.

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny, zapewniamy materiały szkoleniowe, wykwalifikowanych trenerów,  catering  podczas szkoleń, warsztatów oraz spotkań.